wtorek, 12 sierpnia 2014

superpuchar europy 2014: Real Madryt - Sevilla
12 sierpnia 2014
Cardiff, Cardiff City Stadium

 REAL MADRYT
- SEVILLA FC
2:0 (1:0)

1:0 C.Ronaldo (30')
2:0 C.Ronaldo (49')

Widzów: 30 854

Superpuchar Europy czyli coroczny pojedynek o prymat na kontynencie pomiędzy triumfatorami Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy od 1998 do 2012 rozgrywany był w Monte Carlo gdzie jednak te spotkania nie cieszyły się zbyt wielkim zainteresowaniem. Myślę, ze dobrą decyzją UEFA było odstąpienie od tej sztywnej reguły i rozgrywanie tego meczu w różnych miastach. Szczególnie, że w przypadku tego spotkania nie obowiązuje jakaś minimalna wymagana pojemność stadionu jak to jest w przypadku finałów Ligi Mistrzów czy Ligi Europy także liczba miejsc, gdzie można rozgrywać ten mecz jest naprawdę spora. Czekamy wiec na Kraków :), a tymczasem ubiegłoroczny finał był rozgrywany w Pradze, a tegoroczny w walijskim Cardiff także widać, ze UEFA zamierza przyznawać organizację tych spotkań miastom, która znajduję się trochę na uboczu tego największego futbolu i bardzo fajnie bo daje okazje ludziom takim jak ja odwiedzenia miejsc, do których pewnie nie trafilibyśmy z innego powodu.

Jeśli chodzi o imprezy organizowane przez UEFA to zawsze bardzo mi się podobają te wszystkie dekoracje typu flagi, banery, które zawsze w jakiś sposób nawiązują też do miejsca rozgrywania meczu.
W Cardiff na mieście wyglądało to tak:A tak było na meczu:
Maszyny losująca UEFA przydzielający bilety zakwalifikowała mnie na sektor kibiców Realu Madryt - dzięki podczas przedmeczowej rozgrzewki graczy Królewskich miałem na wyciągnięcie dłoni :)


 

Mimo, że to najmniej ważny z europejskich pucharów nie zabrakło krótkiej części artystycznej:

Kibiców Sevilli byli dużo bardziej widoczni i głośniejsi przed meczem na mieście i również podczas meczu sprawiali wrażenie lepiej zorganizowanej ekipy: Po pół godzinie gry Real udokumentował swoją przewagę pierwszą bramką. Podczas tego meczu na europejskich boiskach zadebiutował spray znany z mundialu w Brazylii :)

W drużynie Sevilli zadebiutował natomiast nasz rodak, czyli Grzegorz Krychowiak, którego transfer do triumfatora Ligi Europy był dla mnie sporym zaskoczeniem. Pierwszy występ i to na tle gwiazd Realu Madryt wypadł bardzo obiecująco.


video: trofeum za superpuchar Europy wędruje w ręce piłkarzy Realu
Wszystkie kamery na Garetha Bale'a, który zdobył puchar w swoim rodzinnym mieście.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz