niedziela, 8 lutego 2015

la liga: Athletic Bilbao - Barcelona


8 luty 2015
Bilbao, San Mames Barria

ATHLETIC BILBAO
- FC BARCELONA 2:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Messi (15'), 0:2 Suarez (26'),
1:2 Mikel Rico (59'), 1:3 De Marcos (62' - sam),
1:4 Neymar (64'), 2:4 Aduriz (66'), 2:5 Pedro (86')

Widzów: 43 800


Athletic Bilbao to absolutny fenomen w świecie współczesnego futbolu. W świecie gdzie liczą się tylko pieniądze i jak największy zysk, gdzie niektóre zespoły są w stanie wystawić jedenastki bez ani jednego rodzimego piłkarzy klub Bilbao jest ostatnim bastionem tradycji. Tutaj najważniejszy jest honor, a podstawową zasadą funkcjonowania jest zatrudnianie wyłącznie piłkarzy o baskijskich korzeniach. Co więcej to ograniczenie nie przeszkadza piłkarzom z Bilbao w osiąganiu sukcesów. W 2012 Athletic dotarł do finału Ligi Europy, a w obecnym sezonie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów co jeszcze tylko potęguje szacunek i sympatię do tego klubu.


Na pewno kolejnym argumentem przemawiającym za wizytę na domowym meczu piłkarzy Athletic Bilbao jest nowiutki, najnowszy w Hiszpanii stadion oddany w całości przed tym sezonem:


San Mames za dnia i w nocy


video: San Mames śpiewa klubowy hymn


 
 
Pechowy rzut wolny: po rykoszecie od muru, który zmylił bramkarza Barcelona objęła prowadznie


A poniżej na czterech obrazkach historia pewnego rzutu wolnego dla gospodarzy ...Piłkarze Athletic walczyli dzielnie, gonili wynik ale niestety narażali się na groźne kontry - kolejna bramka dla Barcelony stała się faktem:


Ostatecznie skończyło się na 5 bramkach dla gości:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz