ATLETICO - REAL 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Tiago (14'), 2:0 Saul (18'),
3:0 Griezmann (67'), 4:0 Mandżukić (89')

Widzów: 54 900

Pamiętacie jeszcze ubiegłoroczny finał Ligi Mistrzów ? Real pokonał lokalnego rywala 4:1 choć mogło być zupełnie inaczej bo do 90 minuty Atletico prowadziło 1:0. Zadecydowały sekundy, może minuta. To musiało boleć ale zemsta jest słodka. Od tego czas obie drużyny zmierzyły się już 5 razy (w superpucharze, w lidze oraz w pucharze Króla) i bilans jest taki, że Atletico nie przegrało ani razu odnosząc 3 zwycięstwa przy okazji zdobywając superpuchar Hiszpanii i eliminując odwiecznego rywala z pucharu Króla. Apogeum zemsty zostało jednak osiągnięte właśnie 7 lutego kiedy to Atletico rozbiło odwiecznego rywala odnosząc najwyższe od 1987 roku derbowe zwycięstwo.

Kierunek Estadio Vicente Calderon

Tercet BBC (Bale - Benzema - Cristiano Ronaldo) brylował tylko na rozgrzewce.

Atletico jak zawsze groźne przy stałych fragmentach gry

Radość po szybko zdobytej bramce na 1:0

Derbowa walka

Diego Simeone - były piłkarz Rojiblancos, a obecnie architekt ostatnich sukcesów piłkarzy Atletico (zwycięstwo w lidze Europy w 2012 , puchar Hiszpanii w 2013 , mistrzostwo oraz superpuchar w 2014). To właśnie z Simeone na ławce trenerskiej udało się po przełamać kompleks Realu kiedy to Atletico po 14 latach ograło lokalnego rywala w finale pucharu Króla w 2014. Od tego czasu to Real mógł się nabawić kompleksu ponieważ to Atletico częściej zwycięża w meczach derbowych o czym wspominam w pierwszym paragrafie.

Jeśli Real w drugiej połowie liczył na odrobienie strat to ...