mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016 (dzień 3)

17 styczeń 2016
Kraków, Kraków Arena

SERBIA - FRANCJA 26:36 (16:19)

MACEDONIA - POLSKA 23:24 (13:11)

Dzień trzeci mistrzostw Europy to druga kolejka spotkań w polskiej, krakowskiej grupie.
W pierwszym meczu dnia naprzeciwko siebie stanęły reprezentacje Serbii i Francji.

W końcu w krakowskiej hali pojawili się też serbscy kibice:

Francuzi nie dali Serbom większych szans. Wiadomo jednak, że wszyscy czekali na wieczorne spotkanie biało-czerwonych. Zwycięstwo z Macedonią zapewniało nam awans do drugiej rundy turnieju czyli realizację planu minimum na te mistrzostwa.

Początek spotkania potwierdził obawy wszystkich mających w pamięci, że nigdy dotychczas nie wygraliśmy z Macedonią w turniejach mistrzowskich. W 16 minucie meczu Macedończycy prowadzili już 6:2.

Kiril Lazarov pewnie egzekwował rzuty karne

Przed przerwą udało się zniwelować przewagę Macedonii do dwóch bramek. W drugiej połowie zapowiadała się pogoń podobnie jak w pierwszym meczu z Serbią.

W 36 minucie doprowadziliśmy do remisu (15:15), a osiem minut później wyszliśmy na prowadzenie.

Na 2 minuty przed końcem spotkania osiągnęliśmy czterobramkową, największą w tym meczu przewagę ale i kiedy wydawało się, ze zwycięstwo mamy już pewne straciliśmy trzy szybkie bramki ale ...

udało się dowieźć wygraną do końca:

Graczem meczu wybrany został Kamil Syprzak, którego bramki szczególnie w pierwszej połowie pozwalały utrzymać nam kontakt z rywalem (w sumie zdobył 6 bramek w meczu):

Drugie zwycięstwo w drugim meczu zapewniło nam awans do następnej fazy turnieju.