wtorek, 19 stycznia 2016

mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016 (dzień 5)faza wstępna
grupa A

19 styczeń 2016
Kraków, Kraków Arena

MACEDONIA - SERBIA 27:27 (13:13)

 FRANCJA - POLSKA 25:31 (12:15)

   

Decydujący dzień rywalizacji w grupie A fazy wstępnej turnieju. Polska wraz z Francją, która zapewniły sobie awans po dwóch meczach zagrały o pierwsze miejsce ale zanim to nastąpiło w pierwszym meczu dnia Macedonia z Serbią walczyły o ostatnie miejsce premiowane awansem do następnej rundy.

Spotkanie obu bałkańskich ekip od samego początku do końca był bardzo wyrównane. Jeśli ktoś odskoczył to najwyżej na dwie bramki. Do przerwy był remis i remis był wynikiem najczęściej pojawiającym się na tablicy wyników. W ostatniej minucie spotkania też był remis ... ale na 12 sekund przed końcem bramkę zdobyli Serbowie i w tym momencie to oni byli w następnej rundzie. Macedończycy na ostatnią akcję spotkania wycofali bramkarza i rozegrali ją z przewagą jednego zawodnika w polu ...

 video: ostatnie sekundy meczu Macedonia-Serbia

... i rozegrali ją perfekcyjnie zdobywając bramkę wyrównującą bramkę na 3 sekundy przed końcem meczu. Wynik remisowy oznaczał awans Macedonii dzięki lepszej różnicy bramek z przegranych meczów z Polską oraz Francją.Po emocjach w bałkańskim pojedynku nadszedł czas na mecz o pierwsze miejsce w grupie. Faworyt był tylko jeden: francuski dream team. Myślę, że większość ludzi do hali przyszła na luzie tak jak ja, po prostu zobaczyć biało-czerwonych na tle najlepszej ekipy świata.


video: reprezentacja Polski wychodzi na mecz
 Polacy gotowi na Francję

Zaczynamy ...


Pierwszą bramkę w meczu zdobył Karol Bielecki i jak się okazało był do dobry prognostyk ...

video: 2 minuta, bramka Bieleckiego na 1:0

Kolejny fragmenty były niesamowite. Polacy grali fantastycznie w obronie ...


... i równie świetnie w ataku

W 12 minucie prowadziliśmy 9:3. Zupełnie zaskoczeni Francuzi musieli wziąć czas. Nikt nie spodziewał się takiego piorunującego początku w wykonaniu Polaków. Można powiedzieć, że role się odwróciły.


Po przerwie na żądanie trenera Claude'a Onesty Francuzi zaczęli odrabiać straty, zbliżyli się nawet na dwie bramki w ostatniej minucie pierwszej połowy. Na przerwę schodziliśmy z trzybramkowym prowadzeniem (15:12).

W drugiej połowie Polacy utrzymali wysoki poziom gry. Francja grała co raz bardziej nerwowo co pozwalało biało-czerwonym na systematyczne powiększanie przewagi. Marzenia o zwycięstwie nad wielką Francją stawały się co raz bardziej realne :)
W 56 minucie prowadziliśmy doszli nas jeszcze na trzy bramki (28:25) ale ostatnie minuty należały do Polaków, którzy zdobyli kolejne trzy gole. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Przemysław Krajewski.

video: 59 minuta, ostatnia bramka meczu, Krajewski ustala wynik meczu na 31:25

Euforia na hali, historyczna wygrana stałą się faktem:


Graczem meczu wybrany został Sławomir Szmal, który bronił z 40% skutecznością. Pomijając fakt, ze na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna bo biało-czerwonym wychodziło w tym meczu niemal wszystko to szkoda, że nie można było przyznać tego wyróżnienia ex aequo żeby docenić grę w ataku Karol Bieleckiego zdobywcy 9 bramek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz